How it works?
Sign up to instantly get your Free Turkey address

Shop online from any retailer & ship the products to your new Turkey address. We receive them on your behalf.

Shop from the websites in Turkey .

Enjoy shopping in many online stores such as Lc Waikiki, Tefal, Trendyol, Sefamerve, Modanisa, Paşabahçe, Vestel, Vakko, Borcam, Kütahya Porselen, Penti and many more.

Consolidate your packages for more economic shipping .

You get notified by the system once your packages arrive to your Turkey address and if your packages are more than one, you can consolidate them in order to pay less shipping.

Your packages will be delivered with a shipment company that you chose

After you give shipping order for your packages, they will be shipped in 24 hours. Delivery time depends on the selected service.

1 2 3 4
Üyelik Şartları

Turkiyepostam.com üzerinde bir üyelik açtığınızda aşağıda belirtilen şartları kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz. Turkiyepostam.com üyelerine, Türkiye’den bir özel posta adresi verir. Satın alacağınız paketlerinizi size verdiğimiz özel adresinize yollayabilirsiniz.
TurkiyePostam ekibi gelen paketlerinizi sizin adınıza teslim alıp talimatlarınıza göre teslimat adresinize ulaştıracaktır.

Turkiyepostam.com üyelerimiz, paketlerinizin alınması, gönderilmesi esnasında doğacak her türlü vergi, gümrük vergisi, servis bedeli, taşıma bedeli, gibi ücretleri ödemekle sorumludur. Paket gönderim ücreti paketin hacmine veya ağırlığına göre hesaplanır. Daha yüksek olanı ücretlendirilir.

Paketleriniz üyelik tipine göre 30 veya 90 güne kadar ücretsiz depolanır. Bu süreyi paketlerinizi bekletip birleştirmek adına kullanabilirsiniz. Belirtilen günleri aşan her 1 gün için paket başına 1 Euro ücret tahsil edilir. Depolama süresi azami 180 gündür. Bu süreyi aşan durumlarda paketin gönderimi hakkında üye ile iletişime geçilir. Üyeye ulaşılamaması ve/veya gönderinin üye tarafından ret edilmesi durumunda TurkiyePostam paketi imha etme hakkına sahiptir.

Turkiyepostam.com teslim aldığı her paketi açma hakkına sahiptir.

İçerik Kontrolü
İçerik kontrolü neden yapılır?

TurkiyePostam gelen paketleri kalite kontrol sürecine tabi tutabilir. Kalite kontrolü gerçekleştirebilmesi için müşteri’nin paketi açılır, Türk mevzuatına ve uluslararası taşımacılık sözleşmelerine aykırı ürünlerin veya yasaklı ürünlerin olup olmadığı kontrol edilir. Paketlerin mevzuata uygunluğu onaylandıktan sonra göz kararı ile; tekstil ve benzeri ürünlerde bir yırtık olup olmadığına, kırılacak ürünlerde bir hasar olup olmadığına bakılır.

Teknolojik ürünlerde ise ürünün çalışıp çalışmadığı kontrolü yapılmaz. Gerektiğinde MÜŞTERİ’ye bilgi vererek müşterinin talebi halinde tedarikçi firmaya paketler iade edilir. Ürünlerin ayıplı olmasının tespitinin mümkün olmadığı hallerde veya herhangi bir sebepten ötürü tespit edilmemesi halinde de EPT İTHALAT VE İHRACAT LİMİTED ŞİRKETİ şirketinin hiçbir sorumluluğu bulunmamakta olup; iş bu durumdan doğacak yargılama süreçlerine taraf olarak da gösterilemez.

Gönderim maliyetlerinde belirleyici unsur gönderdiğiniz paketin gerçek (fiziksel) ağırlığından çok uçakta kapladığı yerdir. Bu da gönderilerinizin hacimsel (boyutsal) ağırlığıdır. Hacimsel ağırlık; uzunluk X yükseklik X derinlik / 5000 formülü uygulanarak hesaplanır. Eğer paketin hacimsel ağırlığı fiziksel ağırlığından fazla ise hacimsel ağırlık dikkate alınır.

Yurtiçi Kargo bedelinden her türlü müşteri sorumludur. Karşı ödemeli durumlarda TurkiyePostam sizin adınıza ödemeyi yapar ve bu tutarı daha sonra sizden tahsil eder. Her şekilde EPT İTHALAT VE İHRACAT LİMİTED ŞİRKETİ karşı ödemeyi yapmama hakkını saklı tutar. Paket TurkiyePostam Deposundan çıktğı andan itibaren iade sorumluluğu müşterinin uhdesindedir.

TurkiyePostam.com deposunda bulunan bir ürünün iadesi istendiğinde ise TurkiyePostam.com belli bir hizmet bedeli ve iade kargo ücretini tahsil ettikten sonra ürününüzü iade edecektir. Taraflar bu sözleşmeyi yazılı olarak (email) bildirmesi halinde iptal hakkına sahiptir.

Premium üyeleri, üyeliği iptal ya da basic üyeliğe geçme hakkını kullanmak isterlerse üyeliğe başladıkları tarihten itibaren 4’üncü ay ile birlikte bu haklarını kullanabilirler. Üyeliğini iptal eden kullanıcılar paketlerini üyeliğin son gününe kadar gönderi yapma hakkına sahiptir.

Üyeliğin 4’üncü ayından itibaren kalan aylar için üyelik bedelleri ay başı 4 Euro veya Dolar karşılığı olarak iade edilir. Kullanıcı Premium üyeliğinin sağladığı indirimler faydalanmışsa iade miktarından düşürülür.

Turkiyepostam.com paketlerinin gönderimini gerçekleştirmeyen ve üyeliklerini iptal eden üyelerin paketlerini 30. günün sonunda imha etme hakkına sahiptir. Üyeliğini iptal ettiği halde paket göndermeye devam eden eski üyelerimizin paketi depoya geldiği günden itibaren 7 gün içinde yeniden üye olmaz ise gelen paketler imha edilir.
Premium üyelikleri yazılı bir talep ile aksi belirtilmediği sürece otomatik olarak yenilenir.

Turkiyepostam.com üyeliğiniz bu sözleşmeyi kabul etmeniz ile başlar. Turkiyepostam.com üyelerimiz uluslararası taşımacılık kanunlarına aykırı ve TurkiyePostam yasaklı ürünler listesi’nde bulunan ürünleri yollamak için sitemizi kullanamazlar. Bu tür gelen paketler geri iade veya imha edilir. Geri iade bedeli üye tarafından karşılanır.

EPT İTHALAT VE İHRACAT LİMİTED ŞİRKETİ haricinde dış kaynaklı oluşabilecek her türlü sorun ve bu sorunlarla alakalı cezai yaptırım veya sorumluluk ilgili müşteriye aittir.